Свято народної ляльки

Весна… Прокидається і воскресає природа, ми радіємо і милуємося першим промінням сонця – відроджується життя… І саме весною стало доброю традицією Центру проводити конкурс по декоративно-ужитковому мистецтву з різних його видів. Цього року діти показували свої вміння у такому виді декоративно-прикладного мистецтва, як народна лялька.

Розмаїття вишиванок, віночків, енергетика дитячих усмішок просто захоплювала і милувала око.

Конкурс був проведений у два етапи: перший етап - захист домашніх робіт, де діти «захищали» свої творіння віршами, легендами, оповідями з бабусиної скриньки. Конкурсанти метушились, переживали, адже, можливо, хтось вперше виступав перед такою широкою аудиторією. Та коли дітвора поринула у роботу (так як другий етап конкурсу – практичні роботи), тиша та спокій, ніби якась невловима мелодія почала творити свої неповторні, дитячі, без перебільшення сказати, витвори мистецтва. Журі складно було визначитись, та конкурс є конкурсом, де є переможці і переможені.

Отже, в особистому заліку у молодшій групі переможцями стали: І місце – Марчук Анастасія, учениця 2(6)-А класу НВК «Гімназії № 14 імені Василя Сухомлинського», ІІ місце – Хмілевська Діана, учениця 7-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №15, ІІІ місце – Масюк Олена, учениця 5-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 13, Смик Анастасія, учениця 6-б класу НВК №9 та Мельничук Вероніка, учениця 5-Б класу НВК № 26.

Переможцями у старшій групі стали: І місце – Коваль Анастасія, учениця 4(8)-А класу НВК «Гімназії №14 імені Василя Сухомлинського», ІІ місце - Радіон Катерина, учениця 10-В класу НВК «ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст.-правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою», ІІІ місце – Сахнюк Анастасія, учениця 9-В класу НВК № 26, Москалюк Катерина, учениця 9-Ф класу НВК № 9 та Кліманова Катерина, учениця 9-В класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 20.

Також дипломами за високу майстерність та творчу реалізацію ідеї у номінації «Творчий підхід до роботи» були нагороджені: Казарінова Дар’я, учениця 8-Б класу ЗОШ І-ІІІ ст. №13, Дейнека Інна, учениця 10-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №15, Байкевич Каріна, учениця 5-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. №20, у номінації «Авторська робота»: Семенова Соломія, учениця 7-В класу гімназії №21 імені Михайла Кравчука.

Серед 18 команд, які представляли по два учасника у конкурсі, за сумарною кількістю балів місця вибороли:

І – НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського»,

ІІ – НВК «ЗОШ –інтернат І-ІІІ ст.-правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою», ЗОШ І-ІІІ ст. №15,

ІІІ – ЗОШ І-ІІІ ст. №13, НВК №9, НВК №26

Всі були задоволені та у піднесеному настрою. Здавалося, що більшість прийшла сюди не позмагатися, а поспілкуватися з однодумцями та продемонструвати свою майстерність в улюбленій справі.

Ну що ж, побажаємо їм сонячної енергії, тепла, натхнення. А керівникам, педагогам – терпіння та надалі популяризувати  цей вид декоративно-прикладного мистецтва, примножувати і плекати традиції свого народу, виховувати патріотів своєї держави.    


Корисні посилання