Повітряні змії над небом Луцька

Вже традиційно, щороку, в с. Рованці поблизу Луцька проводяться міські змагання учнівської молоді з повітряних зміїв. Запускати зміїв – це велике мистецтво. Не все й залежить від вітру, бо потрібно ще навчитися правильно управляти їхнім польотом, адже повітряний змій – це літальний апарат, який важчий за повітря, але за рахунок своєї конструкції та тиску вітру на поверхню, він тримається у повітрі.

10 квітня 2019 року 13 команд юних конструкторів повітряних зміїв, які представили заклади загальної середньої освіти №№ 1, 2, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 14, 15, 18, 19, 23 міста Луцька змагалися за першість у класах моделей: Z (експериментальний змій довільної форми та розміру), Z1 (плоский змій будь-якої геометричної форми та розміру), Z2 (коробчастий змій будь-якої геометричної форми та розміру з жорстким каркасом), Z3 (об’ємний змій будь-якої геометричної форми та розміру без жорсткого каркасу), Z4 (міні-змій довільної форми), Z-5 (пілотажний керований змій, довільної форми та розмірів), Z7 (змійковий потяг). Всього у змаганнях взяли участь 38 учнів. Креативність, стендовість, кут підняття фантастичних зміїв оцінювала професійна суддівська колегія. Учасники змагань вправно керували плоскими, коробчастими та іншими видами повітряних зміїв, продемонструвавши високий рівень теоретичних знань та практичних вмінь, які здобули, займаючись конструюванням та моделюванням.

Вперше за історію проведення змагань після стендової оцінки та підготовки зміїв польотні випробування моделей відбувалися у спеціально відгородженій зоні польотів розміром 10 м х 100 м, яка поділялась на дві півзони. Стартовий час запусків визначався головним суддею в залежності від погодних умов та кількості учасників у класі. Кожен учасник повинен був, потрапивши у першу півзону, запустити повітряного змія, намагатися підняти його на висоту, у другій півзоні - довести змія до фінішу, де суддівська колегія оцінювала його стійкість, красоту у польоті, висоту польоту. Допомога керівника команди або помічника дозволялася лише поза зоною польоту. Відповідно до вимог положення змагань у випадку падіння змія у другій півзоні польотів учасник отримував нуль балів. Загальна оцінка виступу складалася із суми балів, набраних учасниками на стендовому огляді та в польотних випробуваннях повітряних зміїв. Лише у класі моделей Z5 учасники змагань повинні були виконати обов’язковий комплекс пілотажних фігур, кожна з яких оцінювалась в залежності від складності виконання.

Після напружених запусків та змагань юні вихованці КЗ «Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 15 Луцької міської ради» посіли 1 командне місце, учні КЗ ««Луцька ЗОШ І-ІІІ ст. № 23 Луцької міської ради» - 2 місце, а команда КЗ «Луцька ЗОШ I-II ст. № 11-колегіум Луцької міської ради» - 3 місце.

Вітаємо переможців та бажаємо гідно представити збірну команду міста Луцька  на обласному рівні!


Корисні посилання