Художньо-технічний

Гурток "Основи дизайну"

Керівник гуртка - Голодишина Алла Євгеніївна

Дитинство - найщасливіша, найвеселіша, найсвітліша пора в житті людини. Усі діти цікаві, енергійні та талановиті. Саме в дитинстві діти вчаться, здобувають освіту, готуються до дорослого життя. І тому наше завдання забезпечити належні умови для їх розвитку , захистити від негараздів життя та допомогти їм відкрити свої творчі здібності.Діти приходять до нас не для того, щоб просто провести час, а щоб розширити свої знання і вміння, що знадобляться їм у подальшому житті; щоб поспілкуватися з однолітками та авторитетними дорослими; щоб знайти ту нішу своєї особистості, де найповніше розкриються всі грані талантів і обдарувань. І при цьому – змістовно відпочити. Тож, якщо ви бажаєте співпрацювати з нами, ласкаво запрошуємо у гурток «Юний дизайнер».

На гуртку вихованці в процесі занять розвивають мислення, зорову пам`ять, творчу уяву, художні здібності. Вчаться спостерігати, аналізувати предмети і явища навколишнього світу, працюють з природним матеріалом, займаються ліпленням з солоного тіста, , і тому подібне.Вони працюють у невимушеній атмосфері, знаходять нових друзів. Діти дарують свої роботи батькам та рідним, адже подарунки, зроблені своїми руками, набагато приємніші.

У програмі заплановано використання різноманітних форм і методів подачі матеріалу: екскурсії, акції, конкурси, виставки, практичні роботи.

Робота гуртка дає можливість у наш скрутний фінансовий час задовольнити запити дітей, стимулювати їхні нахили та здібності у різних галузях мистецтва(художнє плетіння, сувеніри, різні види декорування). Роботи учасників виставляються на міських, обласних, всеукраїнських виставках і посідають призові місця.Саме тут діти вчаться творити дивовижні картини, відтворювати. Набір дітей проводиться з вересня, запрошуються діти 4-8 класів. Мета нашого гуртка:

 • розвиток у дітей емоційно-образного, асоціативного, логічного та нестандартного творчого мислення;
 • розкриття природного потенціалу та творчих здібностей дитини;
 • оволодіння прийомами композиції;
 • вивчення історії дизайну, видів образотворчого та необразотворчого мистецтв;
 • формування практичних навичок з різних видів трудової діяльності у навчальному процесі;
 • ознайомлення з новими тенденціями у сфері дизайну;
 • виховання культури праці, естетичного смаку, почуття гідності та національної свідомості.
 

 

Гурток "Виготовлення сувенірів"

Наш  девіз: "Своїми руками ми творимо дива" 

  

Керівники гуртка:

 • Чирська Неля Володимирівна
 • Яцюра Наталія Олександрівна
   

Наше повсякденне життя оточене безліччю сувенірів.

Слово «сувенір» походить від французького і в перекладі означає дарунок на згадку. Іншими словами, сувенір - це річ, пов’язана зі спогадами.

Рослинні аплікації, морські колажі, флористичні панно… Які думки приходять, коли на цих предметах зупиняється погляд? Напевно, декілька:

 • доступність у виборі матеріалу;
 • економія коштів у виготовленні роботи;
 • легкість і доступність у обробці;
 • і, звичайно, майстерність самого автора.

Беручи до уваги побажання дітей, їх зацікавлення, програма гурткової роботи пропонує виготовлення виробів із найпростіших матеріалів, які не вимагають багато часу у виконанні і не потребують попередньої підготовки і обробки. Вона не вимагає освоєння складних технологій і використання цінних матеріалів. Для роботи знадобиться все, що є під рукою або залишилось від занять іншими видами рукоділля. Програма переслідує не лише розважальні і пізнавальні цілі, але і профорієнтаційні. Наприклад, захоплення складанням квітів може вплинути і на вибір професії. З часом можна стати флористом.

Отже, програма «Сувеніри» ставить за мету прислухатись до дитини, вміло направити її бажання та інтереси, цікаво зайняти її вільний час, пробудити творчість, знайти себе і зрозуміти, якій професії присвятити своє життя.

Заняття у гуртку приносить дитині користь і задоволення. Різні форми творчої діяльності розвивають мислення і уяву, пробуджують фантазію, спонукають до пошуку нових ідей, розвивають естетичні почуття і смак.

Діти мають змогу поглибити навики і уміння у цікавій для них справі. Тут відкривається можливість для використання своєї творчості, майстерності, відчуття стилю. Дитячі вироби знаходять практичне застосування у побуті, шкільних виставках і конкурсах тощо.

На гуртку розглядаються такі основні напрямки роботи:

 • робота з природним матеріалом;
 • папір і картон;
 • текстильні матеріали;
 • новорічні сувеніри, іграшки, прикраси;
 • великодні сувеніри;
 • робота з утилізованою продукцією;
 • декупаж;
 • плетіння;
 • солоне тісто тощо.

Зараз зовсім просто за допомогою дизайнерів творити справжні чудеса у сфері оформлення інтер’єру. А чому ж не спробувати зробити це самим?

Наша адреса: м. Луцьк, вул. Шопена  Луцький міський ЦНТТУМ, 3 поверх, 49 кабінет

Вас чекає несподіваний погляд на використання підручних матеріалів і поєднання творчих технік і прийомів.

 

Гурток цифрової фотографії

 

 Запрошуємо всіх бажаючих у казкову країну сувенірів!

 

Цікаві сторінки життя

гуртків художньо-технічного напряму

2018-2019

Міжнародний фото-, кінофестиваль "Осінні барви Буковини".10-13.10-2018. Чернівці

2017-2018

Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народного мистецтва "Смарагдові витоки". 3-5.05.2018. Мукачево.

2016-2017

Семінар-практикум "Історія походження українських свят літньо-осіннього періоду". 27 жовтня 2016.

 


2015-2016

Конкурс українського декоративно-ужиткового мистецтва (народна лялька). 20 квітня 2016.

Міський заочний конкурс "Новорічний подарунок". Січень 2016.


Корисні посилання