Ярмарок ідей - 2018

Традиційно на зимових канікулах інформаційно-технічний напрям нашого Центру проводить конкурс-захист проектів з інформатики "Ярмарок ідей". 


Така назва заходу вибрана не випадково. Адже ярмарок від базару відрізняється тим, що відбувається не щоденно, а раз в тиждень або й ще рідше. Проходить за певними правилами. А головною мето його є не тільки продати свій товар, а й показати його, скласти ціну, почути про нього думку оточуючих. Так і наші гуртківці  представляли проекти з інформатики, щоб зрозуміти чого ці роботи варті, щоб почути про них думку товаришів та кваліфікованих спеціалістів.

В першому турі виступали молодші гуртківці. Емоційністю та юнацькою безпосередністю віяло від їх робіт. З непідробною цікавістю переглядали проекти присутні гості: вчителі шкіл міста, батьки, педагоги ЦНТТУМ. В журі були старші гуртківці. Вони ж задавали запитання, давали рекомендації по вдосконаленню проектів.

Переможцями першого туру стали:

 • в номінації "Сайт":
  Николюк Роман "Інформатика від мене"- I місце,
  Грошев Владислав "Innovation Technologies"- II місце,
  Стельмащук Аліна "Україна в інформатиці"і Пугінець Анастасія "Настя про ІТ"- III місце;
 • в номінації "Програмування":
  Стадник Антон і Філін Михайло - I місце,
  Лабнюк Анна - II місце,
  Горбач Катерина і Бондарчук Валерія - III місце, Ройко Назар - III місце.

В другий тур потрапили старші, більш досвідчені гуртківці та переможці першого етапу. Родзинкою заходу була нова номінація "Мобільні додатки". У ній Семенюк Андрій представив розробку "Як говорять тварини" для дітей дошкільного віку, Каленюк Ярослав - пізнавальний проект "Україна в інформатиці", Горбач Іван реалізував віртуальну модель спінера. Особливо зацікавили присутніх проект Березюка Максима "Продовж прислів'я", який за допомогою звукових сенсорів мобільного ґаджету та системи розпізнавання мовлення перевіряє, як користувач знає відомі українські прислів'я, та "Мобільний художник" Литвішка Даниїла - своєрідний графічний редактор, що використовує ще й камеру смартфона.

Другий тур конкурсу-захисту оцінювало професійне журі, яке складалося з керівників гуртків інформаційно-технічного напрямку Центру, заступника директора з навчально-виховної роботи ЦНТТУМ Семенюк Оксани Володимирівни, методиста закладу Савчук Лілії Василівни та керівника гуртка-методиста Бондар Ярослави Степанівни, вчителя інформатики НВК №9, вчителя-методиста Лабнюк Оксани Михайлівни, студента Київського національного університету імені Тараса Шевченка спеціальності "Програмування"  Сергія Гаврилова та генерального директора ІТ-компанії "Softwest Group" і представника Комп'ютерної академії "Шаг" Дмитра Гаврилова.

Журі відмітило високий рівень та цікаві рішення усіх представлених проектів. А Дмитро Гаврилов від імені компанії "Softwest Group" виділив гуртківцям кошти на придбання акаунту розробника в системі GooglePlay. Тепер вони зможуть  розміщувати свої проекти для мобільних ґаджетів в Інтернеті, а ця умова є обов'язковою для участі в подальших серйозних конкурсах. Крім того, Дмитро Гаврилов від себе особисто подарував усім учасникам другого туру сертифікати на відвідування Академії пізнання та розвитку "Роботологікум".

А переможцями фінального туру стали:

 • в номінації "Сайт": Николюк Роман, сайт "Інформатика від мене",
 • в номінації "Мобільні додатки": Литвішко Даниїл, програма "Мобільний художник"
 • в номінації "Програмування": Стадник Антон і Філін Михайло, програма "Калькулятор", Лабнюк Анна, програма "Прудкі жабки".

Серед гостей заходу якось прозвучала фраза: "Я просто прийшла підтримати своїх учнів". Учитель відклала свою основну роботу і пішла за учнями на гурток, який вони відвідують. Бо знала, що таке публічний захист проекту, як учасники такого дійства потребують підтримки, зацікавлених очей, уважних слухачів. З таких "просто", з такої підтримки батьків, дідусів і бабусь, шкільних вчителів, педагогів позашкілля і починається шлях до успіху.

Усі учасники заходу отримали невеличкі солодкі подарунки. Розгорнувши їх, гуртківці прочитали побажання : "Гризіть граніт науки. Нехай він здасться вам солодким і м'яким". Присутнім батькам дістались цукерки з порадами, як виховувати обдаровану дитину, а педагогам і членам журі - афоризми, популярні серед програмістів.

Вітаємо усіх учасників Ярмарку ідей-2018! Бажаємо, щоб цей захід надихнув вас на подальшу роботу і творчість. Нових вам ідей!

Ярмарок ідей   Ярмарок ідей   Ярмарок ідей   Ярмарок ідей

   Ярмарок ідей   Ярмарок ідей   Ярмарок ідей


Корисні посилання