Рятувальник – професія героїчна

Рятувальник – професія героїчна. Щодня ми дізнаємося про пожежі, аварії, стихійні лиха, техногенні катастрофи під час яких страждають люди. Саме рятувальники першими прибувають на місце лиха, організовують і проводять рятувальні роботи...


Рятувальник – професія героїчна. Щодня ми дізнаємося про пожежі, аварії, стихійні лиха, техногенні катастрофи під час яких страждають люди. Саме рятувальники першими прибувають на місце лиха, організовують і проводять рятувальні роботи, гасіння пожеж, евакуацію людей, надають першу медичну допомогу. Уже стало доброю традицією щороку популяризувати та шанувати цю героїчну професію, проводячи конкурс дитячих робіт «Рятувальники очима дітей» у позашкільних навчальних закладах міста та області.

Протягом листопада 2015-лютого 2016 тривав міський етап конкурсу, який проходив на базі Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Конкурс проводився за номінаціями: фотографія, малюнок, вірш, пісня, м`яка іграшка, виріб з бісеру, виріб з дерева, виріб з тканини, виріб з соломи, виріб з тіста, виріб з металу, виріб з паперу, модель пожежної-рятувальної техніки або обладнання, діючий макет або прилад, електронний посібник-помічник. Умовами конкурсу було передбачено висвітлення у роботах правил безпеки, спільну роботу юних волонтерів та дорослих добровольців-пожежників із запобігання пожеж і надзвичайних ситуацій, охорону природи і довкілля, роботу рятувальників з ліквідації надзвичайних ситуацій (пожежі, урагани, повені, аварії тощо).

У заході взяли участь 31 гуртківець із 3 позашкільних навчальних закладів міста (Луцький міський ЦНТТУМ, ПУМ, міський ЦЕНТУМ), які представили 30 робіт, серед яких: малюнок – 6 робіт, виріб з паперу – 6 робіт, діючий макет або прилад – 2 роботи, електронний посібник-помічник – 16 робіт. У своїх роботах діти зображали роботу рятувальників, їх будні, правила безпеки життєдіяльності та порядок дій на випадок надзвичайних ситуацій і пожеж. Кращі малюнки, електронні презентації, макети та діючі прилади, що виготовлені руками вихованцями в рамках конкурсу, будуть представлені на обласному етапі конкурсу. Вони поповнять експозиції виставки цивільного захисту УДСНС області і слугуватимуть для пропаганди поважного ставлення до правил безпеки, популяризації професії рятувальника серед дошкільнят, учнівської молоді та студентів.

Переможцями в номінації «малюнок» стали: Божко Софія, вихованка гуртка «Основи дизайну» Луцького міського ЦНТТУМ, Яцюк Аліна, вихованка гуртка «Виготовлення сувенірів» Луцького міського ЦНТТУМ та Серебрякова Катерина, вихованка гуртка «Художній розпис» Луцького ПУМ. У номінації «Діючий макет або прилад» відзначені: Лінник Олександр, Химка Вікторія, Мітрушова Анастасія та Сітарчук Юлія, вихованці гуртка «Флористика і дизайн» Луцького ПУМ, Добринюк Анастасія, вихованка гуртка «Виготовлення сувенірів» Луцького міського ЦНТТУМ. У номінації «Виріб з паперу» переможцями стали: Коляда Анастасія, вихованка гуртка «Біологія людини» Луцького міського ЦЕНТУМ, Герасимюк Діана, вихованка гуртка «Виготовлення сувенірів» Луцького міського ЦНТТУМ, Погорелов Богдан та Василюк Анна, вихованці гуртка «Виготовлення сувенірів» Луцького міського ЦНТТУМ. Переможцями міського етапу та учасниками обласного у номінації «електронний посібник-помічник» журі визначили Горбач Катерину, Байкевич Влада, вихованців гуртка «Дитячо-юнацька телестудія» ПУМ та Максимчук Соломію, вихованку гуртка «Юний користувач ПК» Луцького міського ЦНТТУМ. Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

Рятувальники очима дітейРятувальники очима дітейРятувальники очима дітейРятувальники очима дітейРятувальники очима дітей


Корисні посилання