Ярмарок ідей

В рамках опорної школи «Тут зростають юні інформатики» керівники гуртків інформаційно-технічного напрямку могли б довго і, головне, зі знанням справи розповідати іншим педагогам, як організувати освітній процес так, щоб звичайні діти, що приходять до нас на гурток, ставали талановитими, обдарованими, творчими та ініціативними. Замість цього вони вирішили запросити вчителів-інформатиків міста на захід, що є важливою поштовхом у формуванні успішної особистості гуртківця – конкурс-захист проектів з інформатики «Ярмарок ідей». 
Ідея проекту з’явилась після того, як буваючи на інтелектуальних конкурсах та змаганнях, ми переконались, що не завжди талановиті школярі, реалізувавши складні розробки, можуть гідно представити і захистити їх. Дається взнаки брак впевненості, досвіду публічних виступів та вміння вести полеміку. Щоб дати нашим вихованцям своєрідний стартовий майданчик, провести «репетицію» майбутніх відповідальних виступів, а також з метою підсумку навчальних досягнень, ми щорічно проводимо конкурс-захист проектів з інформатики «Ярмарок ідей». Крім власне практичного проекту діти активно готуються до його представлення. Саме ця частина підготовки викликає неабиякі труднощі. Готуючи захист проекту вперше, діти потребують індивідуальної допомоги педагога, батьків, старших вихованців.
Цьогоріч ми «ярмаркували» в коворкінг-центрі Academ-Business Hub. Його адміністрація гостинно відкрила двері для гуртківців, їх батьків, педагогів Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та учителів інформатики міста.
Відкрив захід директор ЦНТТУМ Ігор Євгенович Данильчук. Розповів про творчі ініціативи інформаційно-технічного напряму закладу та зміцнення його матеріальної бази. Методист міського управління освіти Тетяна Геннадіївна Фролова розповіла про можливості співпраці шкіл та позашкілля з метою всебічного розвитку особистості учня. Виступили також заступник директора ЦНТТУМ Оксана Володимирівна Семенюк та керівник гуртка Ярослава Степанівна Бондар.
Всього на конкурс зареєструвалось 45 учасників. В першому (заочному) турі було відібрано 25 найсильніших проектів.
В другому (очному) турі учасники змагались в чотирьох номінаціях: презентація+сайт, програмування Python, програмування Scratch, розробка мобільних додатків. Представлені проекти виявились корисними, цікавими та сучасними. Сайт з динамічними елементами представляє в Інтернеті дитячий табір оздоровлення та відпочинку «Ровесник». В потокових презентаціях, створених за допомогою програми ShowProducer, використані музичні фрагменти та відеофутажі з безкоштовних ресурсів. А їх захист вихованцями надав заходу святкової різдвяної атмосфери. В номінації «Розробка мобільних додатків» представлені власне програми для мобільних ґаджетів та проект з доповненою реальністю «Живі Центрові новини». В програмуванні Scratch – цікаві нестандартні задумки і їх реалізація. Python – мова програмування, що лише перший рік вивчається в Центрі, вона нова і для вихованців, і для педагогів. Та проекти, представлені в цій номінації, вразили своєю функціональністю та сферами застосування. Так, в грі «Монополія Луцьк» можна купувати філії «Kromberg and Schubert», «Modern Expo», «Там-Там», «Сільпо» – фірм, які реально розгортають в нашому місті свою діяльність. Цікавою була реалізація в Python логічної гри «Бики та корови», графічного редактора «Painter». Гуртківці представили «Шпаргалку для красунечки», «Універсальний калькулятор», «Зоопарк Пайтона», «Замок Любарта» та інші програми. 
Перерва видалась не менш цікавою та насиченою, а головне – солодкою. Присутніх пригощали мафінами та чаєм. Охочі мали змогу пограти в настільний футбол, теніс, працювала фотозона.
Уважно переглянувши всі проекти, врахувавши їх захист та участь гуртківців у обговоренні інших робіт журі відмітило досягнення кожного учасника. А переможцями стали:
- Савчук Вадим, Бутеєць Надія і Віра, Рак Дарія, Гузь Олександр – в номінації «Презентація+сайт»
- Шевчик Владислав, Бондарчук Валерія, Кульчицька Надія – в номінації «Програмування Python»
- Хвиць Тарас та Макушевич Максим – в номінації «Програмування Scratch»
- Куява Андрій – в номінації «Розробка мобільних додатків»
Директор ЦНТТУМ І.Є.Данильчук вручив подяки за сприяння у проведенні заходу меценату та директору коворкінг-центру Academ-Business Hub Костянтину Волкову і Юлії Любимовій.
Захід «Ярмарок ідей» сприяє постійному зростанню вихованців як інтелектуально, в галузі інформатики та інших наук, так і духовно, в соціальному плані. Розвиваються комунікативні навички. Діти отримують досвід публічних виступів. Такі спільні заходи сприяють формуванню трикутника успіху: батьки, шкільні учителі, педагоги позашкілля. Дитина, що опиняється в центрі цього трикутника, обов’язково буде успішною!


Корисні посилання