У Луцьку ганяли кордові машинки

У наш прогресивний час великої популярності набула добре розвинута електроніка. У всьому світі щодня люди користуються побутовою технікою та різноманітними предметами. А молоде покоління шукає чогось для душі. То ж у пошуках азарту, нового й захоплюючого юні мешканці нашого міста займаються автомоделюванням - одним із найпопулярніших напрямів технічного моделювання, що поєднує конструювання і побудову діючих моделей. Таких запалених вогнем хлопчачих поглядів не скрізь і зустрінеш. Тим більше, що посидіти за комп’ютером – цікавіше на думку молоді, ніж гратися якимись модельками чи «їздити» на кордовій трасі.
Спорт, швидкість, авто - це те, що приносить юним автомобілістам справжнє задоволення та прилив адреналіну у кров. Тепер вони не уявляють свого життя без авто, адже це стало не лише захопленням, а й способом життя. З метою об’єднати дітей та учнівську молодь для популяризації автомоделізму в Луцьку, організувати їх змістовне дозвілля на базі Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді 11 січня 2019 року відбулися міські змагання з автомодельного спорту (кордові кімнатні моделі). Відповідно до умов проведення програма змагань передбачала командно-особисту першість у класах моделей: ЕЛ-АЕРО (модель аеромобіля з електродвигуном), ЕЛ-іграшка (вдосконалена модель іграшки промислового виробництва) та вперше особисту першість в класі моделей ЕЛ-К (контурна модель-копія автомобіля).
Спробувати розігнати маленькі автівки до максимальної швидкості – а це до 65 км/год – зійшлися 26 найкращих автомоделістів із 11 закладів загальної середньої освіти міста Луцька №№ 9, 10, 14, 15, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 27.
Успішних стартів, спортивних успіхів і перемог учасникам змагань побажав директор Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ігор Данильчук, урочисто відкриваючи захід. На початку заходу глядачам та учасникам було представлено виставку авторських автівок, змайстрованих дітьми, презентовано їхні характеристики для технічного огляду суддівською колегією. А далі у залі панувала справжня атмосфера автоперегонів з хвилюванням на старті, скандуванням вболівальників та висновками суддів. Суддівство змагань було забезпечено комп’ютерною системою електронної засічки для фіксування результатів. Результати юних автомоделістів залежали не тільки від ходових можливостей моделей, для класу моделей ЕЛ-К - балів на технічному огляді, а, в першу чергу, - від вдалого запуску моделі. Добре навчені юні автоконструктори повинні знати певні особливості автомобілебудування, основи проектування та конструювання, дизайну, матеріалознавства, щоб, під’єднана до кордової нитки модель, розвинула найвищу швидкість. Адже кожна помилка – варта призового місця. 
Кілька годин тривала боротьба у ході якої визначилися й лідери: команда комунального закладу «Луцький НВК “ЗОШ І-ІІІ ступенів № 22 – ліцей Луцької міської ради» здолала кордову трасу абсолютною перемогою, друге місце посіли спортсмени комунального закладу «Луцький НВК ЗОШ І-ІІ ступенів № 10 - професійний ліцей Луцької міської ради», третє – розділили між собою представники команд комунальних закладів «Луцький НВК «Гімназія № 14 імені Василя Сухомлинського» Луцької міської ради» та «Луцька гімназія № 18 Луцької міської ради». 
Переможцями змагань в особистому заліку стали:
- у класі моделей ЕЛ-АЕРО:
І місце – Пашкевич Олександр, учень 7-Б класу Луцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 22 – ліцей»;
ІІ місце – Кошманюк Денис, учень 4-А класу Луцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. № 10 - професійний ліцей»;
ІІІ місце – Сікорський Даниїл, учень 4-А класу Луцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. № 10 - професійний ліцей».
- у класі моделей ЕЛ-іграшка:
І місце – Марчук Михайло, учень 3-Г класу Луцького НВК «Гімназія № 14 ім. Василя Сухомлинського»;
ІІ місце – Данильчук Євген, учень 8-В класу Луцької гімназії № 18;
ІІІ місце – Марчук Ілля, учень Луцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. № 24 - технологічний ліцей". 
- у класі моделей ЕЛ-К:
І місце – Кадлубицький Артем, учень 1-А класу Луцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 22 – ліцей»;
ІІ місце – Музичук Дмитро, учень 8-Б класу Луцького НВК «ЗОШ І-ІІ ст. № 24 - технологічний ліцей";
ІІІ місце – Возняк Андрій, учень 8-Б класу Луцької ЗОШ І-ІІІ ст. № 15.
Вітаємо переможців та бажаємо успіхів в оволодінні новими швидкостями всім учасникам змагань! Кажуть, що головне - не перемога, а участь в заході. Головне - це пристрасть до перемоги і порив рухатися вперед, роблячи себе та оточуючих кращими!


Корисні посилання