ЗА НАГОРОДАМИ НА «ОСІННІ БАРВИ БУКОВИНИ»

Навчальний рік у закладах позашкільної освіти тільки що набирає обертів, а вихованці гуртка «Цифрова фотографія» Луцького міського ЦНТТУМ вже готові поділитися своїми враженнями, напрацюваннями та перемогами на XVIII Міжрегіональному фото-, кінофестивалі «Осінні барви Буковини».

З 06 по 09 жовтня 2021 року команда у складі: Телючик Анастасії, учениці 11-Б класу КЗ "Луцька гімназія № 18 Луцької міської ради", Онопрійчук Анни, учениці 9-Д класу КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 Луцької міської рад» та Котловенка Захара, учня 8-Д класу КЗ "Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради" (керівник команди Солодовник Сергій Вікторович) взяли участь у відкритому XVІІІ Міжрегіональному фото-, кінофестивалі «Осінні барви Буковини», який відбувся в місті Чернівці Чернівецької області. Організатором заходу є Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Цьогоріч участь у Фестивалі взяли команди юних фото, кіноаматорів з 61 закладу системи освіти та культури. Зокрема, три команди Республіки Білорусь, команди Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей. На розгляд професійного журі Фестивалю було подано 774 фото та 101 кіноробота.

 За час проведення заходу майбутні актори, режисери, фотожурналісти, відеооператори, звукорежисери - вихованці гуртків, дитячих фото та кіностудій з різних куточків України мали можливість відчути себе справжніми зірками, поспілкуватися, попрацювати, отримати настанови та сфотографуватися з професійними фотографами.

Участі у Фестивалі передувала кропітка підготовча робота вихованців гуртків фотосправи, секцій, студій, які надсилали власні фото за різними жанрами організаторам заходу. За результатами заочного оцінювання фотоматеріалів Телючик Анастасії,  Онопрійчук Анни та Котловенка Захара, вихованців гуртка цифрової фотографії Луцького міського ЦНТТУМ отримали від журі запрошення до участі у Фестивалі. Після приїзду учасників чекав бліц-конкурс на тему «Галопом по Карпатах».

Культурно-пізнавальна програма Фестивалю була також досить насиченою. У 2-й день Фестивалю учасники побували на Гуцульщині, де познайомились з місцевими звичаями та традиціями, дізнались багато цікавого та відчули місцевий колорит, відкрили для себе знімальні майданчики студії імені О. Довженка. 3-й день Фестивалю був сповнений адреналіну та нових вражень. Юні фото-, кіноаматори пройшлись туристичним маршрутом, мали змогу побачити красу Смугарських водоспадів. Також маршрут пролягав через Протяті Камені – геологічну пам’ятку природи, групу мальовничих скель, що розташовані в Покутсько-Буковинських Карпатах. Скелі утворені з розчленованих потужних пластів пісковика. Деякі з них пронизані отворами та ходами, через що й виникла назва - Протяті Камені. Учасники Фестивалю мали змогу побачити найпопулярнішу і найвищу скелю з Протятих, що носить назву – «Соколине Око». Вечорами на туристичній базі «Над Черемошем» (м. Вижниця) відбувались майстер-класи та напружена робота «нічних студій».

За результатами проведення XVIII Міжрегіонального фото-, кінофестивалю  «Осінні барви Буковини» призовий фонд та грамоти було розподілено між авторами найкращих фотографій заходу, адже мета його проведення спрямована на виявлення та підтримку талановитих фотографів серед дітей та учнівської молоді.

Результат наших вихованців:

Котловенко Захар – Гран-прі в номінації «Фауна» за роботу «Дикий погляд», ІІ, ІІІ, ІІІ місця на бліц-конкурсі, ІІІ місце в номінації «Макрозйомка» за роботу «В тиші листя»;

Онопрійчук Анна - ІІІ, ІІІ місця на бліц-конкурсі, ІІІ місце в номінації «Фауна» за роботу «Розмова з природою», ІІІ місце в номінації «Пейзаж» за роботу «Краса з гори»;

Телючик Анастасія – ІІІ місце на бліц-конкурсі, І місце в номінації «Експериментальне фото» за роботу «Саморуйнування», ІІІ місце в номінації «Натюрморт» за роботу «Казки, які не розказують».

Окрім того, заочно нагороджено вихованців гуртка «Цифрова фотографія»:

Киричук Вікторію, яка отримала Гран-прі в номінації «Натюрморт» за роботу «Фруктова палітра» та ІІІ місце в номінації «Фауна» за роботу «Горда дама»;

Руденко Дар’ю, яка отримала ІІ місця в номінаціях «Фауна» за роботу «Захисник лісу», «Макрозйомка» за роботу «Травневий політ».

Загалом маємо 16 особистих грамот за перемогу, а також гарний настрій, заряд енергії та позитиву, весело проведений час у колі нових друзів, додатковий поштовх та натхнення на подальшу творчу роботу гуртка.

Вітаємо учасників Фестивалю, вихованців гуртка цифрової фотографії Луцького міського ЦНТТУМ та їх наставника Солодовника Сергія Вікторовича з перемогою! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, крокувати до нових висот!

Осінні барви Буковини  Осінні барви Буковини  Осінні барви Буковини


Корисні посилання