Подбаймо про птахів!

Вихованці гуртка «Сувеніри» взяли участь у акції «День зустрічі птахів-2015» в рамках проекту еко-клас, який проводиться  Міністерством екології та природних ресурсів України з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування, шляхом виготовлення та розвішування штучних гніздівель.


Вихованці гуртка «Сувеніри» взяли участь у акції «День зустрічі птахів-2015» в рамках проекту еко-клас, який проводиться  Міністерством екології та природних ресурсів України з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздуванняшляхом виготовлення та розвішування штучних гніздівель.

Такі будиночки (гніздівля, пристрої) ми змайстрували і розвісили для синиць, шпаків, горобців та інших птахів. Це необхідно робити тому, що із-за вирубки в лісах та парках старих дуплястих дерев багатьом птахам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується.

Синички, щиглики, горобці та інші птахи нашої місцевості приносять влітку чимало користі, поїдаючи шкідників саду та городу. Однак взимку без нашої допомоги їм дуже важко, особливо синичкам. За даними дослідників, з 10 синиць виживає лише одна. Заметілі та мороз, голод (особливо в кінці зими) вбивають більшу частину птахів. Для них січень, лютий - найважчі зимові місяці. Зникають комахи, зелені рослини. І тому в зимуючих птахів одна надія - на людину. Залишаючись у нас зимувати, пташки, ясна річ, і в природі мають чим живитися – насінням бур’янів і деяких дерев, горобиною тощо. Але ж подумаймо: політ – це величезна витрата енергії; щоб жити, пташка мусить літати, а щоб літати, їй потрібно щодня знаходити собі якомога більше висококалорійного корму. Узимку ж день короткий, тож часу на його пошуки і на годування не так і багато; а коли мороз, то цього часу ще менше. Чим ми можемо допомогти їм? Своєю небайдужістю.

 Під час заняття гуртка «Сувеніри » учні виготовили годівнички з порожніх пластикових пляшок, картонних коробок з-під соку, молока, з невеличких  шматочків фанери і прикрасили їх кожен на свій смак. Всі годівнички вийшли зовсім різні і неповторні. Гуртківці особисто розвісили у парку  годівниці, де насипали зернятка, крихти білого хліба. В кінці акції дівчата поприбирали  в парку сміття біля слоника, неформального символа  міста Луцька.

 Пам’ятайте, ніколи не пізно встановити під вікном годівничку – і змінити наш світ на краще!


Корисні посилання