«Ярмарок ідей»

Нещодавно відбувся традиційний для Луцького міського ЦНТТУМ конкурс-захист проектів з інформатики «Ярмарок ідей». Гуртківці представили 19 робіт у номінації «Розробка мобільних застосунків», 11 робіт у номінації «Web-дизайн» та 2 роботи у номінації «Комп’ютерна графіка». Захід охопив дітей 5-9 класів.

Родзинкою цьогорічного конкурсу було його журі. До його складу в різних номінаціях увійшли педагоги Центру, талановиті вихованці та випускники Литвішко Даниїл, Солтисюк Дмитро, Кутас Михайло, начальник відділу позашкільної та професійно-технічної освіти департаменту освіти Луцької міської ради Гурний О.М.,  директор рекламного заводу PrintingLutsk Цапюк Павло, син відомої в Україні і за її межами програмістки, засновниці школи програмування Катерини Логвинівни Ющенко, доцент, кандидат фізико-математичних наук факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ющенко Ю.О.

Відкриваючи захід, директор ЦНТТУМ Данильчук І.Є. привітав учасників з Новорічними святами, розповів про історію конкурсу і висловив побажання гуртківцям стати успішним у галузі інформаційних технологій.

Талановиту молодь привітав і Павло Цапюк: «Це прогресивна сфера і дуже цікаво спостерігати за тим, що діти створили самостійно. В найближчі 20-30 років ці діти точно будуть успішними бізнесменами».

Приємною була увага до наших юних інформатиків і Ярмарку ідей заслуженого працівника освіти України, автора підручників і посібників з інформатики, доцента Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Ольги Барни. У своєму вітальному слові вона зокрема побажала усім учасникам успіху. Запросила на екскурсію до STEM-центру фізико-математичного факультету Тернопільського педагогічного університету та до Центру науки Тернополя. Розповіла про перспективні спеціальності свого вишу з ІТ – інформатика, фізика та робототехніка, Game-дизайнер.

Юрій Ющенко відмітив: «Ви починаєте займатися програмуванням і у вас попереду ще  величезний шлях – ви можете опановувати нові можливості ІТ: штучний інтелект, бази даних, логічне програмування, тощо».

Олександр Гурний відмітив високий рівень практичних умінь учасників конкурсу і побажав, крім інформатики, приділяти увагу математиці.

Старанна праця дітей, підтримка батьків, настанови педагогів дали свої результати – гуртківці гідно представили власні проекти, журі високо оцінило загальний рівень робіт та організацію заходу. Маємо такі відгуки:

- «Прекрасна можливість дітям проявити себе»

- «Дуже сподобалося! Цікава подія, розумні і мудрі судді! Чекаю наступного Ярмарку з нетерпінням!»

- «Надзвичайно класний проєкт!»

- «Усі молодці! Необхідно поширювати ідею та досвід "Ярмарку ідей" на усі навчальні заклади України, залучати ЗМІ. Залучати державні установи та провідні ІТ-компанії для спонсорства "Ярмарку ідей" та призів переможців. Бажаю подальших успіхів учасникам та організаторам!»

- «Надзвичайно цікаво, пізнавально! Приємно здивована що діти так лаконічно та доступно вміють презентувати свої напрацювання. Слова вдячності організаторам конкурсу. Щорічно конкурс має свою родзинку»

Організатор конкурсу Ярослава Бондар відмітила, що всі учасники уже є переможцями, адже це складно і відповідально – самому створити програмний проект, подати заявку на конкурс та захистити свою роботу, ще й онлайн-режим наклав свої особливості та складності. Але кожен конкурс має принаймні призерів. У Ярмарку ідей-2022 ними стали:

У номінації «Web-дизайн»:

серед учнів 5-6 класів:

I місце – Ващук Максим (ЗЗСО № 9)

ІІ місце – Лютий Юрій (ЗЗСО № 27), Шульга Денис (гімназя № 18)

ІІІ місце – Марчук Тимур (ЗЗСО № 9), Приходько Мирослав (ЗЗСО № 9)

серед учнів 7-8 класів:

I місце – Василюк Богдан (ЗЗСО № 7), Семенюк Анастасія

ІІ місце – Демчук Давид (ЗЗСО № 9), Кутас Михайло (ЗЗСО № 7)

ІІІ місце – Винарський Богдан (ЗЗСО № 7), Хомяк Юлія (ЗЗСО № 2)

У номінації «Комп’ютерна графіка» перемогу здобув Демчук Давид (ЗЗСО № 9).

У номінації «Розробка мобільних застосунків»:

Юніори:

I місце – Мельничук Богдан (ЗЗСО №27)

II місце – Хомич Ілля (ЗЗСО №9)

III місце – Ярош Соломія (ЗЗСО №27), Петровський Кирил (ЗЗСО №21)

Сеньйори:

I місце – Пасічник Назар (ЗЗСО №9)

II місце – Добровольський Антон (ЗЗСО №9)

III місце – Махновець Богдан (ЗЗСО №25)

Загальний рейтинг:

I місце – Пасічник Назар, проект «Математичний тренажер»

II місце – Мельничук Богдан, проект «Малювання»

III місце – Добровольський Антон, проект «Повзунок»

Переможець у загальному рейтингу і абсолютний переможець в номінації «Приз глядацьких симпатій» отримав свою нагороду прямо в ефірі місцевого телебачення.

Дуже важливою є підтримка талановитих вихованців комерційними структурами та науковими кадрами. Так, рекламний завод PrintingLutsk забезпечив призерів уномінації «Розробка мобільних застосунків» креативними нагородами, а Ольга Барна нагородила переможців у загальному рейтингу грошовими преміями.

Разом – педагоги, адміністрація Центру, гості та організатори конкурсу – ми робимо корисну справу – даємо старт сміливим починанням юних інформатиків.


Корисні посилання