Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…

Зазвичай, ми б тут писали про участь чи перемоги на різних конкурсах та фестивалях по образотворчо-декоративному напрямках. Та ні, сьогодні хочу поділитися враженнями про Всеукраїнську краєзнавчо-етнологічну конференцію «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…», організатором якої був Івано-Франківський обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді за сприянням Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму та Департаменту освіти, науки та молодіжної політики. Підготовка і віра в те, що наша тема сподобається і тези пройдуть відбір на такий рівень, дала результати – ми на конференції! У ній взяли участь 12 областей України, а це 63 учасника, які захищали свої пошуково-дослідницькі роботи у 5 секціях.

Відбувалась конференція у мальовничому місті Косів. Косівщина - мекка декоративно-ужиткового мистецтва, край ліжникарства та різьбярства. А ще місце щирих і привітних людей. Це відчули одразу, коли на відкритті конференції кожну делегацію з області вшановували короваєм на вишитому рушничку. Програма триденного перебування на Івано-Франківщині була дуже насичена: відвідали Косівські музеї народного мистецтва М. Струтинського та декоративно-ужиткового мистецтва Гуцульщини, екскурсію в Інститут Декоративно-прикладного мистецтва, побували у Гуцульській гражді (традиційна хата гуцулів), Яворівській школі (де відбулись майстер-класи», у садибі Святого Миколая (с. Пістинь). Побачили багато нового, цікавого, а ще скільки отримали емоцій, яких не можливо передати, просто хочеться повертатись туди знову і знову.

Що до самого захисту і підсумків – Падалюк Дарина, вихованка гуртка «Основи дизайну» Луцького міського ЦНТТУМ (керівник Голодишина А. Є.) отримала вищу нагороду Всеукраїнської краєзнавчо-етнологічної конференції «Лиш те в народі буде жити, що серце серцю передасть…», а саме спільну Грамоту МОН України, Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді з відзнакою «за особливо привабливу доповідь».

Дякуємо усім, хто долучився до підготовки, а отже, і до перемоги! Вітаємо! Наснаги і нових звершень!

      


Корисні посилання