УВАГА - ГРИП!

 Слова осінь, зима, застуда, грип для нас є, на жаль, майже синонімами. З початком холодів і дощів ми починаємо «здавати» під натиском різних інфекцій


 УВАГА - ГРИП!

Слова осінь, зима, застуда, грип для нас є, на жаль, майже синонімами. З початком холодів і дощів ми починаємо «здавати» під натиском різних інфекцій і до того ж заражати один одного.

З настанням холодів ймовірність підхопити таке неприємне захворювання, як грип, багаторазово збільшується. На відміну від застуди, грип проявляється різким підвищенням температури, ломотою в кістках та суглобах, сухим кашлем. При простуді кашель мокрий, а підвищення температури тіла незначне. Як відомо, небезпечним є не стільки сам грип, скільки ускладнення після нього. Пневмонія, різке погіршення слуху, гайморит, захворювання серця і печінки – основні, але далеко не всі ускладнення. Тому профілактика грипу є першочерговим завданням з настанням простудного сезону.

Способи профілактики грипу:

З настанням осені почніть прийом вітамінних комплексів. Приймати вітаміни фахівці радять курсами, тому що в організмі їх може накопичитися дуже багато – і настане гіпервітаміноз. Деякі вітаміни можна приймати регулярно.

Підтримуйте організм регулярними фізичними навантаженнями. Запишіться в басейн, фітнес-клуб. Відвідування лазні раз на тиждень очистить організм, дозволить зберегти сили для захисту від вірусів.

Вірусна інфекція потрапляє в організм через носоглотку, тому її потрібно захищати в першу чергу. Оксолінова мазь – метод психологічного захисту від грипу. Ефективність цього препарату при боротьбі з грипом невелика, але популярність його в народі очевидна. Замість неї можна регулярно промивати носоглотку розчином господарського мила. Цибуля і часник також сприяють боротьбі із захворюваннями. Якщо їх вживання в їжу неприємне або неможливе, то можна лікуватися їх парами, розставивши по кімнаті тарілочки з нарізаними частинками цибулі та часнику. Дітям можна повісити на шию зубчик часнику.

Інфекційний контроль: прості речі рятують життя

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом - коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів - це, в середньому, 7 днів/

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей.

Навіть якщо ознак хвороби немає, уникайте скупчень людей - аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.

Користуйтеся одноразовими масками при необхідності - щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Маскою слід користуватися при догляді за інфекційним хворим чи просто спілкуванні з ним.
Зверніть увагу! Хвора людина повинна використовувати маску лише в одному випадку - якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.

Маска ефективна, тільки якщо вона прикриває рот і ніс. Важливо пам`ятати, що у будь-якому випадку маску потрібно замінити, як тільки вона стане вологою чи забрудниться.

Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання - як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж годин після перебування у приміщенні хворої людини.

Повноцінно харчуйтесь, висипайтесь, уникайте перевтоми - для підвищення опірної здатності організму. Це збільшить ваші шанси запобігти як зараженню, так і важким формам хвороби та її ускладненням.

Операція "Чисті руки"

Пам`ятайте, ваші руки мають бути чистими, адже інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.
Тому не забувайте часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

Користуйтеся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками.

Ви захворіли...

При перших ознаках хвороби лишіться вдома - не йдіть на роботу або, якщо захворіла дитина, не ведіть її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану і не наражати оточуючих на небезпеку.

Не бігайте до лікаря з найменшого приводу - так ви ризикуєте погіршити свій стан, адже під час грипозного сезону лікарня чи поліклініка стають місцем високої вірогідності заразитися. Краще викличте лікаря додому.

Вдома хворого необхідно ізолювати - виділити окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і по можливості триматися на відстані 2 метри.

Під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс, бажано за допомогою одноразових серветок, які після використання слід одразу викинути у смітник. Якщо ж ви прикрили рот руками, вимийте їх з милом чи обробіть дезінфікуючим гелем, інакше усі ваші наступні дотики становитимуть небезпеку для інших.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Що лікує грип

Вакцинація: найефективніший засіб захисту

Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Лікувати грип можна за допомогою препаратів з доведеною активністю проти вірусу грипу - лише вони здатні вплинути на вірус грипу: припинити його розмноження в організмі.

Вчасне використання противірусних препаратів за призначенням лікаря здатне скоротити період хвороби, полегшити її перебіг та запобігти розвитку ускладнень.

Також у нагоді стануть препарати, що пом`якшують симптоми, - вони не діють на вірус грипу, але полегшують стан хворого, пом`якшуючи симптоми - жар, нежить, біль у горлі, кашель, головний біль та біль у м`язах.

За умови легкого перебігу хвороби симптоматичне лікування у домашніх умовах може виявитися достатнім для повного одужання. Однак зловживати цими препаратами і застосовувати їх без призначення лікаря не слід: передозування може завдати серйозної шкоди організму.

Народні засоби для пом`якшення симптомів та загальної підтримки організму - наприклад, розтирання горілкою, споживання цибулі з часником чи ехінацеї - неефективні проти грипу самостійно, але можуть використовуватись як допоміжні. Втім, зловживати ними також не слід.

Важливо враховувати, що тимчасове пом`якшення чи відчуття відсутності симптомів не є ознакою одужання хворого: необхідно продовжувати утримання від контактів зі здоровими людьми та лікування - аж до постійної відсутності симптомів.

Дітям до 18 років та вагітним жінкам не рекомендовано вживати аспірин - подолати жар можна за допомогою парацетамолу.

Не забувайте під час грипу пити багато рідини. Їжа повинна бути легкою і нежирною, однак примушувати хворого їсти не потрібно.

Що не лікує грип

Важливо знати, що грип не лікується за допомогою антибіотиків - вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними інфекціями.

Вживання антибіотиків не за призначенням не лікує хворобу і лише ускладнить боротьбу з хворобами у майбутньому.

Антибіотики можуть використовуватися тільки за призначенням лікаря для лікування таких ускладнень грипу, як пневмонія й бронхіт, тощо.

Також грип не лікується гомеопатичними препаратами - немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу, тому в усьому світі вони не рекомендовані для лікування будь-яких небезпечних для життя інфекцій, в тому числі й грипу.

Використання препаратів з недоведеною ефективністю в таких умовах вважається ознакою безвідповідального ставлення до життя хворих.

Не можна покладатися і виключно на імуностимулятори та імуномодулятори - немає жодних науково обґрунтованих доказів їхньої ефективності проти вірусу грипу. Водночас їхня дія під час хвороби може за певних умов навіть виявитися шкідливою.

І наостанок застереження МОЗ щодо народний засобів: лікування виключно народними засобами є неефективним і небезпечним, оскільки ніякі трав`яні відвари, чаї та настоянки на вірус грипу не діють.

Однак народні засоби можуть згодитися для пом`якшення симптомів грипу - за умов грамотного використання без зловживань.


 


Корисні посилання