КОМАНДА ЛУЦЬКА НА ОБЛАСНІЙ АРЕНІ ЗІ СПОРТИВНОЇ РАДІОПЕЛЕНГАЦІЇ

“Полювання на лисиць” є надзвичайно цікавим видом радіоспорту. У ході змагань учаснику необхідно за найменший час виявити встановлені на місцевості портативні радіопередавачі (“лисиці”), які  послідовно один за одним передають азбукою Морзе свій позивний сигнал. На старті  спортсмен отримує спортивну карту місцевості та радіоприймач, і по команді починає пеленгувати передавачі: по силі і напрямку сигналу намагається визначити напрямок на них і віддаленість.

В Україні перші змагання зі спортивної радіопеленгації відбулися у 1957 році. Як військово-технічний вид спорту, що поєднує розумову і фізичну підготовку, його розвивають у Товаристві сприяння обороні. На сьогодні українські спортсмени входять до числа лідерів у світовій радіопеленгації.

З 14 по 16 вересня 2018 року в лісовому масиві с. Гаразджа Луцького району відбулися обласні відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації. Цього року позмагатись приїхали 25 учасників (7 команд) віком від 12 до 18 років із закладів освіти області. Організатором заходу було управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації. 

Переможців визначали за мінімальним часом, витраченим спортсменами на пошук «лисиць». Високі результати у пошуку контрольних пунктів, незважаючи на несприятливі погодні умови, показали – Петрук Владислав, Лобацький Тарас, Голюк Ольга, Гузюк Оксана, вихованці гуртка «Спортивна радіопеленгація» Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді, які посіли ІІ командне місце на заході обласного рівня. За вагомий особистий внесок та креативний підхід до виховання підростаючого покоління, активну діяльність щодо виявлення, розвитку та підтримки творчо обдарованих дітей, підготовку команд-переможців обласних відкритих змагань учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації нагороджено керівника команди Запорожця Сергія Анатолійовича, керівника гуртків спортивної радіопеленгації Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

У цьому виді спорту необхідна хороша фізична підготовка, розвинені навички орієнтування, оперативного аналізу, логічного мислення, висока концентрація уваги і цілеспрямованість, відповідальність за прийняття рішень, які і виховуються в учнів на заняттях гуртка в Луцькому міському Центрі науково-технічної творчості учнівської молоді. Можна додати до цього регулярні пробіжки у лісі, участь у змаганнях зі спортивної радіопеленгації, спілкування у дружньому колективі однодумців, хорошу успішність в закладах освіти. Тож вийде чималий перелік переваг.

Шановні наші переможці, хочеться сказати вам: «Так тримати!». Бажаємо нових успіхів і перемог!


Корисні посилання