ДПЗОВ

Дитячий позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Ровесник"

Управління освіти Луцької міської ради

Гребенюк
Олег Володимирович,

начальник управління освіти 
Луцької міської ради
   
Данильчук
Ігор Євгенович,
директор ДПЗОВ "Ровесник"

Шановні читачі, якщо Ви завітаєте на Волинь, проїдете сім кілометрів від древнього Луцька по трасі на Володимир-Волинський і зупинитеся біля вказівника «Табір «Ровесник» - перед вами відкриється дорога у чарівно барвистий світ, у казкову країну дитинства.

Мальовничий край: високі й могутні дуби, розкішно зелені теплі галявини, вкриті чарівними польовими квітами. Щоранку сонечко дбайливо огортає все теплом, вітерець ніжно пестить, а роса вмиває кожен листочок, травинку та квіточку. Серед такої краси у 1983 році виникла маленька країна дитинства «Ровесник», яка займає площу 4,91 га. Щоліта її заселяють вісім «народів»,  кожен з яких має власну назву (Мажори, Обанаківці, Веселокомпанійці, Гарячосерці, Оптимісти, Росинки, Freedom, Fresh, Venceremos та інші). Всі вони чисельністю 200 чоловік об`єднуються в єдину державу. Поступово згуртовуючись, розвивають культуру держави, виражаючи її у прислів`ях, віршах, речівках, девізах, піснях, легендах, казках і малюнках. Безупинно творять, дбають про фізичне здоров`я, збагачують свої духовні скарби, вчаться робити добрі вчинки, цінувати чесність, благородство, відповідальність.

Гордістю «Ровесника» є заснована у 1991 році профільна табірна зміна для обдарованих дітей – літня школа «Ерудит». Лауреати, дипломанти, переможці конкурсів, турнірів і олімпіад міського, обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів мають можливість навчатися профільним дисциплінам (у першій половині дня): українська мова, географія, біологія, дизайн, фізика, математика, історія, англійська мова. Також учні можуть відвідувати заняття за інтересами (у другій половині дня): психологія, іспанська мова, дизайн, астрономія, музика та вокал, «Школа сучасного танцю», олімпійські види спорту, основи поліграфії, туризм.

Організована робота гуртків інформатики, технічного моделювання, спортивні секції.

Високопрофесійний педагогічний колектив «Ровесника» забезпечує якісне, науково-пізнавальне, з елементами  проблемного, пошукового та випереджувального навчання та виховання, а також організовує психофізичне оздоровлення дітей через змістовне цікаве дозвілля, пропаганду здорового способу життя. Висока професійність педагогічного колективу гарантується конкурсним відбором працівників управлінням освіти. У 2010 році методист закладу Людмила Кочубей стала переможцем конкурсу педмайстерності серед працівників оздоровчих закладів, організованого ВБО «Асоціація за нове покоління «Лелека», членом якої є ДПЗОВ «Ровесник».

Найбільш емоційно та захопливо проходять нетрадиційні заходи:  проект «Спікери», інтелектуально-пізнавальна гра «Геокрос», науково-пізнавальна програма «Здоров’я – найбільший скарб», спортивна гра «Веселий експрес», спортивно-туристична гра «Пошук скарбів», літературно-музична композиція «Зліт творчих майстрів», проект «Flash-mob», проект «Колесо фортуни», казковий мюзикл та багато інших.

 
 
ГІМН
ДПЗОВ "Ровесник”
Слова В.А.П’ятничка
Музика Я.Назаровського
ГІМН ЕРУДИТУ
Слова і музика
А.П.Горбатюка,
На рідній Волині у гаї пташинім
Є дивнеє місто в ранковій імлі.
Віддавна і нині росте при долині
Зіркове майбутнє матусі землі.
       Приспів:
Коли затихає під зорями ночі
Голос дзвіночок дитячий і гай,
Ми вклонимось низько йому у час стрічі:
Ніколи дитинству не скажем «Прощай».
 
Під сонцем ласкавим забили джерела,
Чарівними стали вони,
Бо воду в джералах освячує літо
Для пагонів юних красуні-весни.
        Приспів.
Зернятко з зернятка, як думка від думки,
Тут дивовижні збуваються сни.
Ніжним колоссям під небом блакитним
Ростуть України сини.
       Приспів.
Шкільні роки – пора золота.
І про це кожен з нас добре знає.
Нас цікавить наук висота,
Це вона нас до гурту скликає.
Приспів:
Хай ключем життєдайності б’є
Джерело знань, умінь, перемоги,
«Ерудит», товариство моє,
Ти в життя відкриваєш дорогу.
 
Олімпійський ми маємо старт
І вперед будем йти безупинно,
Нам немає дороги назад,
Наш девіз: «Працювать на відмінно».
Приспів.
Ми пізнаєм невивчений світ,
В наших душах безмежнії мрії,
Ми держави Вкраїни є цвіт
І її сподівання, й надії.
Приспів.
           
    На базі табору працює бібліотека, яка забезпечує читацькі запити дітей різного віку та уподобань. Також діти мають змогу переглянути науково-пізнавальні фільми, улюблені мультфільми, відеофільми та передачі телебачення.

До послуг дітей – волейбольний, футбольний, баскетбольний майданчики, тренажерний зал, кімнати для роботи в гуртах, ротонда та критий майданчик, комп’ютерний клас, відеозал.

У закладі працює система накопичення бонусів – своєрідний вид заохочення. Гурт, який за табірну зміну накопичив найбільшу кількість бонусів, отримує перехідний кубок, який з рук в руки передається гуртовим. 

Усі новини табірного життя висвітлюються у радіо-, відеорепортажах та друкованих газетах «Ерудит», «Лісові вісті».

Діти про відпочинок у «Ровеснику»:

·  Настя ГРАЧОВА, ЗОШ № 25: «Якби я бажала заохотити ровесників приїхати до цього табору, то сказала би, що тут ви можете знайти спільну мову як із однолітками, так і з учителями, вихо­вателями, вожатими. Вони надзвичайно цікаві і мають підхід до дітей настільки, що хочеться з ними проводити час. От часто в таборах виникають конфлікти між вихователями і вихованцями, а тут цього нема. Я бувала у багатьох таборах, але таке тісне взаєморозуміння побачила тільки тут.

·  Аня ДІХТЯРУК, гімназія № 4 ім. Модеста Левицького: «Я вперше у табо­рі, і він мені сподобався тим, що тут дуже захоплюю­чі заходи, цікаві вчителі, оригінальні уроки. Я брала участь у різних конкурсах, наприклад, у «Спікері». Мені ще сподобався гурток сучасного танцю, де ми вчили різні напрями. Мені піддався і хіп-хоп, і контемп, і ритміка. І тут нема такого, щоб хтось курив, гуляв поза табором, матюкався, обзивався, бився. Найвеселіший мій спогад - про казку «Зо­лота рибка», яку ставив наш гурт із «приколами». Своїм друзям я б порадила сюди приїхати, побачити, як тут весело і загалом позитивно. Навколо чудовий ліс. Я тут бачила біло­чку, годувала разом з іншими дітьми пташок, робила фотографії, які, можливо, виставлю в Інтернеті. Обов`язково завітайте в цю надзвичайну країну дитинства, де ви познайомитесь із славними, сміливими, добрими та творчими жителями, серед яких знайдете собі друзів»

Адреса закладу:

45623, Волинська область, Луцький район,
село Забороль, урочище Шепель.
Телефон: (0332)794066, (0332)247222, (0332)724800
E-mail: cnto@ukr.net, miskuo@lt.ukrtel.net
           

Ровесник-2015

Ерудит-2015

Ерудит 2014 - Свято літньої школи (I зміна)

Фотогалерея - Ровесник 2014 (II зміна)

Фотогалерея - Ровесник 2014 (III зміна)

Корисні посилання